MS Hastası Olduğunu Öğrendikten Sonra Hayallerini Ertelemeyerek 250 Milyon Yıllık Mağarayı Sıcak Bir Yaşam Alanına Çeviren Adam

Hepimizin hayalleri var ve o veya bu sebeple erteliyoruz. Ancak öyle dönüm noktaları oluyor ki, artık bir şeyleri ertelemememiz gerektiğini anlıyoruz. Angelo Mastropietro MS hastası olduğunu öğrendikten sonra hayallerini yaşamak için kolları sıvıyor ve elini taşın altına sokuyor. Angelo’nun tatmin eden hikayesine bir göz atalım.

 

1. Avusturalya’da Güçlü Bir İnsan Kaynakları Şirketinin Sahibi Olan Angelo Mastropietro’nun Yaşamı Konulan MS Teşhisi ile Birlikte Tamamen Değişmiş ve Onu Önceliklerini Yeniden Gözden Geçirmeye İtmiş.

2. Angelo, Bunun İçin İngiltere, Worcestershire’da Arkeologların Söylediğine Göre 250 Milyon Yaşındaki Bir Mağarayı Satın Almış.

3. Mağaranın Yerleşim Yeri Olarak En Eskiye Dayanan İzleri ise 800 Yıl Öncesine Kadar Gidiyor. 300 Yıl Boyunca 4 Odalı Bir Ev Olarak Kullanılmış Olan Mağara 1940 Yılından İtibaren ise Terk Edilmiş Bir Haldeymiş.

4. Angelo Mağaradaki 70-80 Ton Taşı Kırmak ve Evini İstediği Gibi Yapabilmek İçin Yaklaşık Olarak 1000 Saatini Harcamış.

5. Mağarayı Hayallerindeki Eve Dönüştürmek için ise Angelo Toplamda 160.000 Sterlin Yani Yaklaşık Olarak 700 bin TL Harcamış.

6. “Gerçek Mağara Adamı” Olarak Bilinen ve Soyadı “Taş Ustası” Anlamına Gelen Angelo Mastropietro Kimilerine Göre Bir “Hobbit Evi” Ortaya Çıkarmış.

7. Angelo, ”Hastalığımın Etkilerinden Uzaklaşıp, Mutlu ve Sağlıklı Olduğum Yerde Olmak İstedim” diyor.

8. Evde Sıcak Su Sistemi ve Wi-Fi’de Bulunduğu Gibi, Evin Isınması da Yerden Isıtma Sistemi ile Sağlanıyor.

9. İşte Muhteşem Eve Ait Bir Kaç Fotoğraf:

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16. Muazzam Yapının Bir Videosu:

 

Kaynak: Onedio

Önerilen Blog :  Hababam Sınıfına Bambaşka Bir Gözle Bakmanızı Sağlayacak Bilgiler

Sıradanlık Yerine Hayal Gücünü Kullanarak Çocuklara Bambaşka Bir Sınıf Sunan Öğretmen Mehmet Bilgin

Football Manager 2012’nin Genç Yetenekleri Şu An Neredeler?