Kıyafetleri Kirli Diye Minibüste Koltuğa Oturmasına İzin Verilmeyen Küçük Muhammet’e Haluk Levent’ten Gelen Destek

Mersin Erdemli’de yaşanan olayda, minibüse binen ancak üzeri kirli olduğu gerekçesiyle koltuğa oturmasına izin verilmeyen Suriyeli Muhammet’e, Haluk Levent ve AHBAP’dan destek geldi. Geçtiğimiz hafta şahit olduğumuz herkesi üzen görüntü sonrasında Haluk Levent, Mersin Belediyesi ve Göç İdaresi yetkilileriyle iletişime geçmişti. Çabalar sonuç verdi.

 

1. Olayın Ardından Açıklama Yapan Muhammet, Olay ”Adam Bana İşaret Ettiğim Yerde Otur, Dedi. Neden, Dedim. Elbisen Kirli, Dedi. Bir Şey Olmaz, Parasını Verdim Dedim Ama Adam Israr Etti, İlla Yere Oturmamı İstedi. Ben de Oturdum. O Zaman da Uykum Geldi, Yattım.” Demişti.

Yaşadığı kötü tecrübeyle hepimizi üzen Muhammed, “Bu kişi koltuğa oturduğum halde çağırdı, yere oturttu. Burada oturacaksın dedi. Elbisemin yağ olduğunu, kirli olduğunu söyledi. Parasını verdiğim halde niye böyle yaptı anlamadım. Bir kadın da benim yerde fotoğrafımı çekmiş. Niye çekiyor ki, yanı boştu, yanına beni niye oturtmadı” diyerek sitemini dile getirmişti.

2.

Olayı kayıtsız kalmayan Haluk Levent ve AHBAP ekibi, küçük Muhammet’e yardımcı olmak için yetkililerle irtibata geçti. Muhammed, AHBAP’ın hediyesi olan bisikletine kavuştu ve okula başlayacak.

3. Duyarlı Kişiliğiyle Sanat Camiasında Bir Işık Olan Haluk Levent’e Bu Güzel Davranışı için Teşekkür Ediyoruz.

4.

 

Kaynak: Storia

Önerilen Blog :  Kalbimiz Yanıyor: 3. Gününe Giren İzmir'deki Yangın Yerleşim Merkezlerinden Uzaklaştırıldı

Çektiği Show Me Turkey Serisi ile Türkiye’yi Dünyaya Tanıtan Sanatçı Halil Bekar’dan Muazzam Videolar

Esra İsimli Sevgilisi Tarafından Terkedilip Twitter’ın Mecnun’u Olan Kullanıcıdan Bir Garip Tweet’ler