Kırklareli’nde Bir Cami Kedi Ayşecik ve Dört Yavrusuna Ev Sahipliği Yapıyor

Hayvan sevgisinin ne kadar önemli bir faktör olduğunu geçen yazılarımızda da anlatmıştık. İnsanın insana sevgiyle yaklaşmasının anahtar elementlerinden birisi belki de bu tutumdur. Çünkü insanın daha aciz bir canlıya merhamet ve saygı göstermesi etrafına empatiyle yaklaşabilmesini de kolaylaştıran katalizörlerden birisi.

 

1. Kedilere Camide Bakılmaya Başlandı.

Hamileliği döneminde bir süre ortadan kaybolan ve cami cemaatinin de merak ettiği “Ayşecik” müezzin Necmettin Ötün tarafından minberin altında 4 yavrusuyla bulundu. Müezzin Ötün’ün, İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş’tan izin almasıyla kedilere camide bakılmaya başlandı. Cami içinde oyunlar oynayan, namaz kılanların etrafında dolaşan sevimli yavrular herkesin bir anda ilgi odağı oldu.

2. 10 Gün Önce Cami İçerisinde Yavruladılar.

Cami Müezzini Necmettin Ötün’ün yaptığı açıklamaya göre, daha önce caminin dışında cemaat tarafından beslenen ve “Ayşecik” adı verilen kedinin yaklaşık 10 gün önce cami içerisinde yavruladığını söyledi. Kedi yavrularını cami içerisinde gördüklerinde vatandaşların çok şaşırdığını belirten Ötün, cemaatin desteği ile anne ve yavrularını beslediklerini ifade etti.

3. Her Canlıya Karşı Saygılı ve Merhametli Olunması Gerekli.

Her canlıya karşı saygılı ve merhametli olunması gerektiğine değinen Ötün, namaz kılarken yavru kedilerin cemaatin arasında gezinerek sevimli hareketler yaptıklarını anlattı.

4. Merhametli Olun.

Bu durumdan herkesin memnun olduğunu vurgulayan Ötün, şöyle konuştu: “Ayşecik” daha önceden cami bahçesinde gezerdi. Caminin camında küçük bir delik vardı o deliği büyüterek girdiği cami içerisinde minberin altında kendisine bir yer bulmuş. Orada da yavrulamış. Biz onu sonradan fark ettik. ‘Cemaat nasıl karşılar, ne gibi tepki verir’ diye düşündük hep. Minberin altından alıp bir kutu içerisine koyduk ve dışarıda güzel bir yer yaptık. Bir gün sonra tekrardan üst kata çıkan merdivenin altına yavrularını getirdi ve büyüttü. Allah razı olsun İl Müftümüz Hüseyin Demirtaş da bize çok büyük destek oldu ve ‘merhametli olun’ dedi.

Önerilen Blog :  Sosyal Medyada Annesi Tarafından Fotoğrafı Paylaşılınca Fenomen Olan Down Sendromlu Kızın Başarı Öyküsü

5. Cemaat Memnun.

“Cemaatimizde memnun, hiçbir sıkıntımız yok. Peygamber Efendimizin de -Aleyhissalatu Vessela- bir kedisi vardı ‘Müezza’ isminde. Biz de bu kedilere burada hürmet gösteriyor, merhametli oluyoruz, doyuruyoruz, içiriyoruz. Cemaatimiz de bu kedilere sahip çıkıyor. İlk defa böyle bir şey oldu hayretler içerisinde kaldık ama hoşumuza gidiyor. Namaz kılarken ayaklarımıza dolanıyor, secde yaparken gelip ellerimizi yalıyor, güzel bir duygu.”

6.

 

Kaynak: Ajanimo

Adnan Oktar’ın Tutuklanmasıyla Alakalı Atılan Tweetler

“Dünya Düzdür” Diyenleri Ti’ye Alan Paylaşımlar