“Kendi Rızam Dışında Doğdum” Savunmasıyla Anne ve Babasını Mahkemeye Verecek Hindistanlı Genç

Hindistan’da zaman geçtikçe büyüyen ve kendilerini “İnsanoğlu’nun Nesli Tükensin Hareketi”(VHEM) olarak tanımlayan,”rızası olmadan dünyaya getirilmiş bir yaşamın dünyaya getirilmemesi gerektiği” düşüncesini savunan bir gruba dahil olan 27 yaşındaki Raphael Samuel bu sebepten ötürü anne ve babasını mahkemeye vermeye hazırlanıyor.

1.

 

Hindistan’ın Mumbai şehrinde ikamet eden Samuel; The Print dergisine verdiği röportajda ““Tüm Hindistanlı çocuklara, ebeveynlerine hiçbir şey borçlu olmadıklarını iletmek isterim. Ebeveynlerimi seviyorum ve onlarla harika bir ilişkimiz var. Ancak, kendi keyif ve zevkleri doğrultusunda beni dünyaya getirdiler. Hayatım şu ana kadar çok güzel geçti, fakat bir yaşamı okula gidip kariyer yapma saçmalığına maruz bırakmak için iyi bir neden göremiyorum, özellikle de var olmayı kendisi seçmemişken. Hindistanlılar bilmelidir ki, çocuk sahibi olmamak da, anne ve babanızdan sizi neden dünyaya getirdiklerine dair bir açıklama istemek de seçenekler arasındadır” dedi.

2.

Samuel’in sahip olduğu bu görüşe “Anti-Natalizm” deniliyor.Anti-natalizmi açıklayacak olursak,hayata ve çocuklara karşı olumsuz bir görüşe sahip olmasalar da, ‘isteyerek doğmayan ve hayatta olmanın getirdiği zorluklarla mücadele etmeye zorlanmış bir çocuğu, kimsenin doğurmaya hakkı yoktur’ görüşünün savunması olarak söyleyebiliriz.

3.

 

Raphael “Nihilanand” adlı facebook sayfasında da bu konu hakkında paylaşımlarını yapmaya devam ediyor.

Yanlış Anlaşılmalar ve Küçük Yalanlar Neticesinde Oluşan Komik Durumlarla Alakalı Atılan Eğlenceli Tweetler

Evliliğin Çiftlerin Mutluluğunu Gözetmekten Ziyade, Evliliği Çöküşe Götüren Bir Sektöre Dönüşmesiyle Alakalı Atılan Flood