İneğinin Arkasından Ağlayan Sabiha Nine için Bakanlık Harekete Geçti: Sabiha Ninenin Artık Buzağıları Olan 2 İneği Var

Denizli’de ineği uçurumdan düşerek telef olan 70 yaşındaki nine, ineğinin arkasından ağladığı görüntülerle tüm Türkiye’nin yüreğini sızlatmıştı. Nine için bakanlıktan ve yardımsever vatandaşlar harekete geçip nineye buzağıları olan 2 inek hediye etti.

 

1. Sabiha Nine’nin Yürek Sızlatan Görüntüleri:

2. Görüntüler Üzerine Harekete Geçildi.

Sabiha Nine’nin bu görüntülerini basında gören Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pekdemirli, Sabiha Nine’ye yeni bir inek alınarak gerekli tüm eksiklerinin tamamlanması konusunda Denizli Tarım ve Orman İl Müdürlüğüne talimat verdi. Talimat üzerine harekete geçen Tarım ve Orman il Müdürü Yılmaz Erkaya, Merkezefendi İlçe Tarım Müdürü Nurdoğan Yaşar ve beraberindekiler, buzağılı bir inek alarak Sabiha nineye hediye etti.

3. Öte Yandan Sabiha Nine’nin Yaşadığı Acıya Kayıtsız Kalmayan Denizli Trafik ve Yaşam grubu Üyeleri Sosyal Medya Üzerinden Aralarında Para Toplayarak, Özel’e Bir Buzağılı İnek Daha Hediye Etti.

4. ”Devlet Şefkatli Kollarıyla Her Zaman Yanınızda.”

Özel’e inek alınması ve tüm eksiklerinin giderilmesi hususunda talimat veren Bakan Pakdemirli, Sabiha nine ile telefonla görüntülü konuşma yaptı ve “Bizler her daim sizlerin yanındayız. Basından takip ettim, gerekenlerin yapılması konusunda hemen talimat verdim. Hiç merak etme ne gerekiyorsa yapılacak. Senin ellerinden öpüyorum, sizler var oldukça bizle de var oluyoruz. Devlet şefkatli kollarıyla her zaman yanınızda” dedi.

5. İnek ve Buzağıları Tek Tek Sevdi.

Yapılan yardımlar için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Bakan Pakdemirli’ye, İl Müdürü Erkaya’ya ve yardımsever vatandaşlara teşekkürlerini ileten Sabiha nine ise, yeni ineklerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. Hayvanları çok sevdiğini belirten Sabiha nine, ineklerine kavuştuğu için çok mutlu olduğunu söyledi. Küçük yaştan beri hayvancılık yapan Sabiha nine, kendisine hediye edilen inek ve buzağıları tek tek sevdi.

Önerilen Blog :  Küçük Bir Adada Rastladığı Köpeği Açlıktan Kurtararak Sağlığına Kavuşturan Güzel İnsan

6. ”Yem Desteği ve Ev İçin Gerekli Çalışmalar Yapılacak.”

Müdür Erkaya, Sabiha ninenin tüm eksiklerinin giderilerek inekler için yem desteği sağlanacağını ve evi için gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi. Sabiha nineye Türkiye’nin dört bir yanından destekler devam ederken, önümüzdeki günlerde hayırsever vatandaşların da Sabiha nineye inek hediye edeceği öğrenildi.

 

Kaynak: Sputnik

Kurtlar Vadisi’nde Kullanılan İkonik Objeleri Toplayarak Paylaşan Instagram Hesabından Nostaljik ve Fantastik Paylaşımlar

”Kardeşim Doğmuştur” Akımıyla Atılan En İyi 13 Tweet