GTA V’in Çıktığı Yıldan Bu Yana Elde Ettiği Akıl Almaz Hasılat

Yenilikçi ve kendine has tarzıyla hepimizi şaşırtmayı başarmış Rockstar Games firmasının eylül 2013’de piyasaya çıkardığı Grand Theft Auto V piyasaya çıktığında hepimizin beklentileri yüksekti. Bizi hayal kırıklığına uğratmayan firma büyük bir başarıya imza atmıştı. Fakat muhtemelen hiçbirimiz 5 yıl sonra bile GTA 5’in hala en çok satanlar listesine girmeyi başarabileceğini tahmin edemezdik. Fakat gerçek şu ki; oyunun çıkışının üzerinden 5 yıl geçmiş olmasına karşın hala bir bilgisayarın güçlü olup olmadığı GTA V’i açıp açamamasıyla ölçülüyor.

Cowen Group’ta medya ve eğlence sektörlerinde yönetici ve baş araştırma analisti olan Doug Creutz’a göre GTA V başarısı sadece hikayesi, grafiği ya da diğer teknik özellikleriyle mümkün olmadı. GTA V, piyasaya çıktığı tarihin üzerinden geçen 5 yılda toplam 90 milyonu aşan satışı ile Rockstar’a 6 milyar dolarlık hasılat yaptı. Bu rakam öylesine büyük bir gelir ki şu ana kadar herhangi bir medya ve eğlence ürünü GTA V’e yaklaşmayı başaramadı.

2009 yılında vizyona giren ve sinema salonlarının hınca hınç dolmasını sağlayan Avatar filmi dahi yalnızca 2.788 milyar dolar hasılat yapmayı başarabilmişti. Bu da GTA 5’in medya ve eğlence sektöründe kazanç bakımından en büyük rakibini 3’e katladığını gösteriyor. Bundan ötürü GTA V’in geliştiricisine herhangi bir kitap, film ya da oyundan daha fazla kazanç sağladığını söylemek mümkün.

Oyunun Unutulmaz Trailer’ı.

Kaynak: Webtekno

Önerilen Blog :  Öldükten Sonra da Kızına Destek Olabilmek İçin Kızının Her Yaşı İçin Doğum Günü Kartı Hazırlayan Anne

Bir Twitter Kullanıcısının Duygusal Çocuk Esirgeme Kurumu Hikayesi

Ülkemizde Cansız Mankenlerle Yapılan Muazzam Sanatsal Çalışmalar