Görmezden Gelmek Bir Çözüm Değil: Okulun Etrafındakilere Kan Kusturan Çocuk

Konu çocuklarla iletişim olunca çok hassas davranılması gerekiyor. Bir bireyin gelişimini derinden etkileyebilecek müdahalenin adeta cerrah hassasiyetinde yapılması gerekiyor. Davranış bozuklukları küçümsenecek ya da görmezden gelinecek bir şey değildir. Sonuç olarak bir çocuk bu hareketleriyle size başka bir şeyi anlatmaya çalışıyordur. Buna sebep olan etmenleri ortadan kaldırarak, çocuğa daha sağlıklı yollardan ulaşılması gerekmektedir. Davranış bozukluğu yüzünden okulun etrafında adeta terör estiren çocuğun yaptıklarına gelin birlikte göz atalım.

 

1. Bir Çocuğa Bir Şeyler Anlatılırken Şunun Farkında Olunmalı: Onlar Birer Birey ve Dengeli Bir Şekilde Yaklaşılmalılar. Şımartmak ya da Daha Kötüsü Şiddet veya Ağır Cezalar Kesinlikle Çözüm Değil.

2. Çocuğun Bu Davranış Şekli, Uzmanlar Kontrolünde Hassasiyetle İncelenmeli, Çünkü Görüldüğü Üzere Bu Tavır Çocuğun Üzerine Yapışmış Durumda.

3.

4.

5.

6.

7. İncelikle İletişim Kurulması Gereken Bir Konu Olduğu için İnsanların Ne Yapacağını Bilememesi Doğal Tabii ki.

8. Ne Yazık ki Durumla İlgilenmesi Gereken Yerler de Gerekeni Yapmayınca Toplum Bir Bireyi Daha Kaybetme Tehlikesiyle Karşı Karşıya Kalıyor.

9. Diğer İnsanlar da Yaşadığı Olumsuz Tecrübeleri Paylaştı:

10.

11.

12.

Düşmanını Sadece Görünüşüyle Bile Korkutmayı Başarabilen Askeri Birlikler

Çiftlik Bank Yan Çar Solucan Bank’tan 40 Milyon Euro Vurgun