Geçirdiği Kalp Rahatsızlığı Yüzünden El Yazısı Bozulan Annesinin El Yazısını ve Son Kalp Atışlarını Dövme Olarak Yaptıran Adam

Anne sevgisi gerçekten yeri doldurulamayan bir şey. Annelerimizle aramızdaki bağın ne kadar kuvvetli olduğunu bazen yokluğunda anlıyoruz. Thomas Resch ve annesi Deborah arasında geçen duygusal hikaye de bununla alakalı. 

 

1. ”Çocukluğumdan Beri Annem Hep El Yazısıyla Övünürdü.”

Birkaç ay önce Thomas’ın annesi ‘Kardiyak Arrest’ geçirdi. Yaşanan bu olay, kalp kriziyle karıştırılsa da farklı bir rahatsızlık olduğunu söyleyebiliriz. Kalbin pompa görevini yerine getirememesi sonucu tüm organlar görevini yapamaz hale geliyor. En tehlikelisi de, diğer organların yönetimini sağlayan beyin zarar görüyor. Hastanın kan dolaşımı ivedilikle sağlanabilirse beyin ve diğer organlarda en az hasar ile atlatılabiliyor. Thomas’ın annesinin de, beynine birkaç dakika boyunca kan gitmedi ve sonuç olarak elindeki bazı yeteneklerini kaybetmiş oldu . Artık yazamıyordu. “Çocukluğumdan beri annem el yazısıyla hep övünürdü” diyor Thomas. Bu olaydan sonra Deborah yeniden yazmak için rehabilitasyona gitti ama yazma zorluğu devam etti.

2. “Seni Çok Özleyeceğim. Seni Seviyorum.”

Maalesef Thomas’ın annesi  Deborah, Ocak ayında başka bir kardiyak arrest geçirdi ve ardından yaşamını yitirdi. O gün aynı zamanda Thomas’ın evden taşınacağı gündü ve Deborah onun için şöyle bir not bırakmıştı: “Seni çok özleyeceğim. Seni seviyorum.” Deborah’ın vefatından sonra Thomas çantalarından birinde bu kahreden notu gördü. Notu okuduktan sonra, Thomas bu notu göğsüne dövme olarak yaptırmaya karar verdi. Ardından, annesinin bir süredir kalp atışlarını takip eden bir fitness cihazı taktığını fark etti. Hastaneden ayrıldıktan sonra annesinin telefonunda son kalp atışlarının kaydını buldu ve bu hüzünlü deseni, kendi kalbine en yakın yere yaptıracağı dövmesine eklemeye karar verdi. 

3. “Benim Gözümde Mükemmelin de Ötesinde Bir Şey.”

Thomas “Dövmemin bana özel olmasını istedim, dövme sanatçısının da nottaki kelimeleri tüm kusurlarıyla kopyalamasını rica ettim. Çünkü annemin o notu yazmaya çalışırken ne kadar çok uğraştığını görebiliyorum. Bu benim için dünyalara bedel.” dedi. Dövmesinin fotoğrafını paylaşan Thomas, nottaki el yazısından gururla bahsederken “Benim gözümde mükemmelin de ötesinde bir şey” diye ekledi.

Önerilen Blog :  Gerçek Bir Savaşçı Ayşe Tükrükçü'nün Evsizlere Umut Işığı Olan Projesi: Hayata Sarıl Lokantası Hayata Geçti!

 

Kaynak: Storia

Anneanne ve Babaannelerle Alakalı Atılan En İyi Tweetler

Gündelik Objelerden Esinlenerek Uzay Mekiği Çizen Bilim-Kurgu Hayranının Yaptığı Yaratıcı İşler