Fit Vücuduyla Gençlere Taş Çıkartan 60 Yaşındaki Baba

Yaşlanınca göbekli birine dönüşmek kaderimiz değil. Perhize ve spora dikkat ederek vücudun sağlığını ve görünümünü korumak mümkün. Ohio’da yaşayan 60 yaşındaki Clayton Paterson bunun net bir örneği.

 

1. 4 Çocuk Sahibi Olan Clayton Paterson; Kayak, Yüzme, Dağ Bisikleti ve Koşu Gibi Bir Çok Spor Dalıyla Uğraşmış.

2. Sene 2017 Olduğunda ise Hayatını Değiştiren Fitness ile Tanışmış. Çocuklarının Belirli Bir Yaşa Gelmesiyle Birlikte Kendine Daha Rahat Vakit Ayırmaya Başlayan 60 Yaşındaki Clayton, Herkesin Gıpta Ettiği Bir Vücuda Kavuşmuş.

3. Devamını Clayton’ın Cümlelerinden Dinleyelim: “20’li Yaşlarımda da Formdaydım Ama Şimdiki Gibi Değildi. Zaten Hemen Hemen Herkesin 20’li Yaşlarında Formda Olduğunu Düşünüyorum. Bu, O Kadar Zor Değil.Bence 60 Yaşında Formda Olabilmek Çok Daha Dikkat Çekici. Çocuklarımın Arkadaşlarının Bu Zinde Halimden Hoşlandığını Biliyorum ve Onlarla İyi İlişki Kurduğumu Düşünmek İstiyorum.”

4. ”Dürüst Olmak Gerekirse Onlarla Aramızda Bir Fark Olduğunu Düşünmüyorum. Evet, Onlar Gibi Parti Yapamam ve Erken Uyurum Ama Onlarla Kayağa Gittiğimiz Zaman veya Akşam Yemeği Yediğimiz Zaman Oldukça Eşitmişiz Gibi Duruyor. Bana, Onlardan Biriymişim Gibi Davranıyorlar. ”

5. ”Hayatımı Çocuklarım Aracılığıyla Yaşayamayacağımı Biliyorum ama Onlarla ve Arkadaşlarıyla Olan İlişkimi de Seviyorum. Bence Formda Olmak, Genç Düşünmek ve Aktif Olmak Size Herhangi Bir Yaş Grubuna Kolaylıkla Uyum Sağlama Şansı Veriyor.”

6. ”Birçok İnsan 60 Yaşında Birinin Bu Kadar Formda Olmasına Şaşırıyor. Kendini Beğenmiş Gibi Olmak İstemiyorum Ama 20 Yaşında Birinin Vücuduna Sahip Olabilmeyi Başardığımı Biliyorum.”

7. Sağlıklı Bir Şekilde Yaşayabilmek İçin Sporun Önemine Değinen Clayton: ”50’li Yaşların Başında Spor Zamanı Konusunda Oldukça Ciddi Bir Hal Aldım ve 59 Yaşına Geldiğim Zaman Yarışmalarda Yer Almaya Karar Verdim. İşte o Zamanlar Vücudum, Şu An Gördüğünüz Hale Geldi. Ama İyi Görünmesi Bir Yana, Kendimi Fiziksel Olarak Nasıl Hissettiğim Çok Daha Önemli. Kendimi Harika Hissediyorum. Sağlıklı, Güçlü, Her Şeyi Yapabilen, Çocuklarıyla Kayak Yapabilen, Uzun Mesafe Yüzebilen, Dağ Bisikleti Sürebilen, Piyano Çalabilen Biriyim.”

8. ”60 Yaşında Henüz Bir Sınırlama Olduğunu Düşünmüyorum. Beslenmemi ve Spor Programımı Geliştirdim ve Sonuç İşte Karşınızda! Ama Mükemmel Bir Yaşam/Spor Dengesi Kurduğumu Düşünüyorum. Çalışmalarımda ve Beslenme Programımda Bana Yardımcı Olan Bir Koçum Var. Bu Vücudumu Tamamen Değiştirdi ve Şu An Spor, Hayat Biçimim Haline Geldi.”

9. ”Haftanın Hemen Hemen Her Günü Spora Gitmediğim Bir Hayat Düşünemiyorum. Ama Emekli Biri Olarak Söyleyebilirim ki, Çalıştığım Zamana Göre Çok Daha Kolay Hale Geldi. Gerçek Vücut Geliştirme ise Yıllarca Düşündükten Sonra, Yarışmalara Katılmaya Karar Verdiğimde Başladı.”

10. Yaşı Bahane Etmemenin Canlı Bir Örneği Olan Clayton’ı Tebrik Ediyoruz.

 

Önerilen Blog :  Okula Gidebilmek İçin Bir Poşetin İçinde Nehrin Karşısına Geçen Vietnamlı Çocuklar

Kaynak: Onedio

Sinemamızın Değerli Üstatlarından Erol Taş’ın Keşfedilme Hikayesi

Ünlü Yazar Tolstoy’un Hz. Muhammed için Duyduğu Hayranlığı Dile Getirdiği Yazı Derlemesi