Filmlere Konu Olmuş, Suçsuz Olduğu Halde İnfaz Edilen Dünyanın En Küçük Mahkumu Stinney

ABD’de yaşanan filmlere ve kitaplara konu olmuş bu olay insanlık tarihinin en acı olaylarından birisidir. Suçsuz olduğu halde 2 küçük kızın yaşamını yitirmesinden sorumlu tutulan ve sırf siyahi olduğu için günah keçisi ilan edilen George Stinney’in adaletsizliklerle dolu olan hikayesine yakından göz atalım.

 

1. 11 Yaşındaki Bety ve 7 Yaşındaki Mary Adlı 2 Kızın Hayatını Kaybetmesinden Sorumlu Tutulan George Stinney, Duruşma Gününden İnfaz Edildiği Güne Kadar Tüm Zamanını Masum Olduğunu İddia Ederek, Elinde Bir İncille Geçirdi.

2. Jüri Üyelerinin Tamamı Beyazdı ve Duruşma Yalnızca 2 Saat 10 Dakika İçerisinde Tamamlandı ve Cezası 10 Dakika Sonra Kesinleştirildi. Stinney’nin Ailesi, Mahkemeye Hediyeler Verdiği Öne Sürülerek Şehirden Kovmakla Tehdit Edildi,
ve Çocukları ile Görüşmeleri Engellendi.

3. İnfaz Edilmeden Önce George, Ebeveynlerini Göremeden 81 Gün geçirdi. Şehirden 80 km. Uzakta, Tek Başına Bir Hücrede Hapsedildi. Ve Ardından Kafasına 5380 Volt Verilerek İnfaz Edildi.

4. 70 Sene Sonra Aile Üyelerinin İsteği Üzerine Açılan Davada Masumiyeti Güney Carolina’da Bir Yargıç Tarafından Kanıtlandı. 2 Kızın Hayatını Kaybettiği Olayda Kullanılan Alet, 19.7 Kilogramdan Fazlaydı. Bu Nedenle Stinney’in Onu Kaldırabilmesi İmkansızdı. Üstüne Üstlük O Sertlikte Vurabilecek Güce de Sahip Değildi.

5. Stinney’in 79 Yaşındaki Kız Kardeşi Katherine Stinney Robinson, Yeni Bir Adil Yargılama Yapılıp Yapılmamasına Karar Verilmesi Amacıyla Sumter’de Mahkemeye İfade Verdi. George Stinney’in Diğer Kız Kardeşi Amie Ruffner ise ”Polis Suçlanacak Birilerini Arıyordu ve Benim Kardeşimi Günah Keçisi Olarak Kullandı.” Dedi.

6. Stephen King’in, Bu İnfazdan Yıllar Sonra 1966 Yılında “Green Mile” Yani Yeşil Yol Olarak Bildiğimiz Kitabı yYazarken Bu Hikâyeden İlham Aldığı Söyleniyor. Daha Sonra Filmi de Çekilen Bu Hikaye Tüm Dünya Tarafından Bilinir Oldu.

7. Yapılan İlk Filmin İnfaz Sahnesi:

8. Davanın Ayrıntılarını İnceleyen Video:

 

Önerilen Blog :  Küçük Bir Adada Rastladığı Köpeği Açlıktan Kurtararak Sağlığına Kavuşturan Güzel İnsan

Kaynak: Thegeyik

Birbirinden Garip Görsellerle Bezenmiş Fantastik Haberler

Kızlar Soruyor Sitesinden Asla Cevabı Bulunamayacak Sorular