Filistin’e Yardım Diye Topladıkları 3 Milyon Lirayı Gece Kulüplerinde Ezen Şebeke

Kurdukları çağrı merkezinden dini kitaplar satarak milleti dolandıran şebeke çökertildi. Aldıkları siparişler yerine insanlara kağıt parçası gönderen şebekenin 4 üyesi tutuklandı. 20 binden fazla kişiyi arayan ve 3 milyon TL’ye yakın vurgun yapan şebekenin parayı lüks yerlerde yediği öğrenildi.

 

1. Gelen Bir Dolandırılma İhbarı Üzerine Polisler Harekete Geçti.

Kuran-ı Kerim siparişi veren, karşılığında kendisine gelen kargoda kağıt parçaları ile karşılaşan bir kişi, polise şikayette bulundu.

2. Dini Duyguları Sömürüyorlar.

Yapılan teknik takibin sonucunda, 0850’li bir numara üzerinden insanları arayan şebekenin Bağcılar ve Yenibosna’daki iki adreste olduğunu tespit etti. Yapılan incelemelerde, özellikle dini günlerde insanları yoğun olarak arayan çetenin, dini duyguları sömürerek Kuran ve diğer dini kitapları satmaya çalıştığı ortaya çıktı.

3. 2.7 Milyon TL Topladıkları Ortaya Çıktı.

Farklı adreslere düzenlenen operasyon neticesinde, 26 şüpheli gözaltına alındı. Yapılan vurgunun boyutu ise dudak uçuklatan türdendi. Çağrı merkezinden yaklaşık olarak 29 bin 600 kişiyi aradıkları ortaya çıkan çetenin, insanlardan 2.7 milyon TL topladığı ortaya çıktı.

4. Doğum Gününü Lüks Yatta Kutladı.

Aradıkları kişilere, kendilerini Hoca olarak tanıtan çete üyelerinin, satın alacakları kitapların bedellerinin yüzde 10’unun Arakan ve Filistin’deki Müslümanlara gönderildiğini söyleyerek, insanların dini duygularını sömürdüğü ortaya çıktı. Yapılan araştırma neticesinde, çete üyelerinin kazandıkları para ile lüks yatlarda ve gece kulüplerinde eğlendiği belirlendi. Çetenin elebaşının doğum gününü lüks bir yatta kutlayan şebeke üyelerinin dans ederek eğlendiği görüntüler dikkat çekti.

5. Diyanet İşleri Bakanlığı da Şikayetçi Oldu.

Gözaltına alınan şüpheliler arasında, içlerinde çete elebaşı ve sevgilisinin de olduğu 4 kişi tutuklandı. Diğer üyeler için ise adli kontrol hükmü uygulandı. Çeteden Diyanet İşleri Başkanlığı’nın da şikayetçi olduğu öğrenildi.

 

Önerilen Blog :  Veresiye Defterini Anonim Bir Şekilde Satın Alarak 20 Kişinin Borcunu Ödeyen Hayırsever

Kaynak: Onedio

Türk Akımı Açılış Töreni İçin Konuşmacı Olarak Çağrılan Mehmet Doğan’ın Program Dönüşü Yanlışlıkla Taksiciye Dönüşmesi

İstanbul’da Trafik Kurallarına Uymayan Sürücülere Şu Ana Kadar 309 Milyon TL Ceza Kesildi!