Fark Yiyerek Kaybetse Bile Şampiyon Olacakken, Maça Gelmeyerek İkinciliğe Düşen Çankırıspor

Çankırıspor kulübü Başkanı Sevda Karaali ve ekibi, unutulmaz bir skandala imza attı.Gazete Habertürk’ün Atilla Türker’in hazırladığı habere göre Çankırı 1. Amatör Lig’in son haftasına birinciliği garantileyerek giren Çankırıspor, son hafta Orta Belediyespor ile deplasmanda yapacağı maçın tarihini şaşırınca hükmen mağlup olmakla kalmadı, 3 puanı da silinince şampiyonluğu da elden kaçırdı. Başkan Sevda Karaali ve kulüp yetkililerinin cumartesi günü saat 13.00’te oynanması kararlaştırılan maçı pazar günü zannettiği için bu skandalın yaşandığı belirlendi. Son haftaya kadar hiç yenilmeyen Çankırıspor, bu şaşkınlık yüzünden Bölgesel Amatör Lig’e yükselme şansını da kaybetti. Çankırıspor tarafından yapılan hukuki girişimlerin hiçbiri sonuç vermedi. TFF Amatör Disiplin Kurulu, futbol müsabaka talimatının 24. maddesi gereği Çankırıspor’un 3-0 hükmen yenik ilan edilmesini ve 3 puanının silinmesini kararlaştırdı. Karaali’nin Tahkim Kurulu’na yaptığı yazılı ve sözlü savunma da olumsuz sonuçlandı.

Verilen Rapor da Geçersiz Sayıldı

Karaali’nin hukuki girişimler öncesi çeşitli kaynaklardan maç saati geçtikten sonra aldığı raporların ise gerçeği yansıtmadığı ve tamamen şaşkınlık sonucu bu skandalın yaşandığı ortaya çıktı. Karaali’nin “Futbolcularımız hastalandı. Yedikleri poğaça ve içtikleri sütten dolayı zehirlendiler. Telefonlar çekmediği için irtibat kuramadık. Arabamız yolda arıza yaptı” şeklindeki beyanlarının da gerçeği yansıtmadığı belirlendi.

Yalan Söylüyor

Kurşunlu Belediyespor Başkanı Zekeriya Kahraman ise Sevda Karaali’nin açıklamalarına karşı, “Yalan söylüyor. uyduruyor. Her yerde kamera kayıtları var. Maçı unuttuktan sonra futbolcularına rapor alabilmek için hastane hastane dolaştı. Zaten maçı unutmasa traktörle bile maça yetişebilirdi” şeklinde konuştu.

Ligin son haftasına Kurşunlu Belediyespor’un 3 puan önünde giren Çankırıspor, ligde hiçbir iddiası bulunmayan Orta Belediyespor karşısında çok farklı yenilgi alsa bile ikili averajla mutlu sona ulaşacaktı. Ancak hükmen mağlup olmakla kalmadı hem de 3 puanı silinince Kurşunlu Belediyespor’un 3 puan gerisinde kaldı. Kurşunlu Belediyespor, 47 puanla sezonu şampiyon olarak bitirirken, puanı 47’den 44’e düşürülen Çankırıspor ikinci sıraya yerleşti. Kurşunlu Belediyespor, Bölgesel Amatör Lig’e (BAL) terfi edebilmek için pazar günü 1074 Çankırıspor ile Çankırı’da baraj maçı yapacak. Öte yandan Sevda Karaali başkanlığındaki Çankırıspor, iki sezon önce de 3. ligden düşmesi kesinleştikten sonra bazı maçlara çıkmamıştı. Halen amatör kümede bulunan Çankırıspor, Karaali’nin başkanlık koltuğuna oturduğu günlerde 2. ligde zirve mücadelesi yapıyordu.

Önerilen Blog :  Efsane Angaralı Geri Dönüyor: Behzat Ç. Devam Ediyor

 

Kaynak: Thegeyik

Ülkemizde Cansız Mankenlerle Yapılan Muazzam Sanatsal Çalışmalar

Gördüğü Kimsesiz Bir Çocuktan Etkilenerek Giyilmeyen Kıyafet Tezgahı Açan Koca Yürekli Ahmet Çakır