Facebook’un Yeni Çöpçatan Servisi: Secret Crush

Facebook getireceği büyük güncellemeye az kaldı. Arayüzün nasıl değişeceğine dair bir takım haberler zaten çıktı. Gelecek olan güncellemeyle birlikte yeni bir özellik daha eklenecek Facebook’a. Secret Crush olarak tanıtılan bu özellik Tinder’ı andırıyor ancak çok daha etkili bir arayüzü var.

 

1. Düzenlenen F8 Konferansında Tanıtılan ”Secret Crush” Uygulaması Çöpçatanlık Uygulamaları Arasında En İyisi Olacağa Benziyor.

2. Secret Crush Nasıl Çalışıyor?

Facebook arkadaş listenizde bulunan ve hoşlandığınız, sevdiğiniz 9 kişiyi Secret Crush listenize ekliyorsunuz. Bu listeyi sizden başka kimse göremiyor elbette. Başka birisi tarafından Secret Crush listenize eklenirseniz Facebook size “Bir arkadaşın seni Secret Crush listesine ekledi.” şeklinde bir bildirim gönderiyor. Tabii bu bildirimde ekleyen kişinin adı çıkmıyor.

3. Eğer Listeye Eklediğiniz Kişi de Sizi Kendi Listesine Eklerse Eşleşiyorsunuz.

Birinin sizden hoşlanıp hoşlanmadığını öğrenmek veya yeni aşklara yelken açmak isterseniz Secret Crush’ı kullanabilirsiniz.

4. Uygulama Belli Başlı Sıkıntıları Beraberinde Getirebilir Elbette.

Mahallesinde yakından tanıdığı kişileri listeye ekleyen kişiler için yanlış anlaşılmalar ve beraberinde kötü olaylar gerçekleşebilir.  Çünkü öncelikle listeye 9 kişiyi ekliyor ve Facebook’a “Bu 9 kişi gibi kişileri bana bul” diyorsunuz. Ancak karşı taraf da aradığı profildeki kişilere ulaşmak için sizi listesine eklerse eşleşiyorsunuz.

5. Tinder Şu An Lider Konumunda Olsa da Algoritması Facebook’un Algoritması Kadar Başarılı Değil. Dolayısıyla Tinder Koltuğunu Facebook’a Bırakacak Gibi Duruyor.

 

Kaynak: Onedio

Önerilen Blog :  Okula Gidebilmek İçin Bir Poşetin İçinde Nehrin Karşısına Geçen Vietnamlı Çocuklar

Ramazan Ayında Görmeye Alıştığımız Televizyon Klişeleri

YSK’nın Kararıyla Yeniden Yapılacak Olan İstanbul Seçimi ile Alakalı Atılan Tweetler