Engelli Oğluyla İlgilenebilmek İçin Diyetisyen Eşliğinde 1,5 Yılda 70 Kilo Veren Anne

153 kiloya varan kiloları nedeniyle günlük hayatını devam ettirmekte zorlanan 4 çocuk annesi Amasyalı Nurcan Keten, zihinsel engelli olan 21 yaşındaki oğluna da bakamaz bir hale gelince diyet yapma kararı aldı. 48 yaşındaki anne, gittiği diyetisyenin denetiminde geçen 1,5 yıllık süreçte 70 kilo vererek oğluyla eskisinden de daha iyi ilgilenmeye başladı. Oğlunun zihinsel engeli sebebiyle her an yanında olması gereken ve ihtiyaçlarını karşılayan anne aşırı kilolarından dolayı nefes almakta zorlandığını, hatta ev içinde bile dolaşamaz hale geldiğini anlatıyor.

 

1. Özverili Anne Nurcan Keten, 1,5 Yıl Önce 150 Kiloydu.

2. Kilo Sorunları Sebebiyle Zihinsel Engeli Bulunan Oğluyla İlgilenmekte ve İhtiyaçlarını Karşılamakta Zorluk Çeken Nurcan Keten, Köyünden 36 Kilometre Uzaklıktaki Diyetisyene Gitme Kararı Alır.

Amasya’nın Kayrak köyünde yaşayan anne Nurcan Keten, köyünden 36 kilometre uzakta bulunan şehir merkezindeki diyetisyene 15 günde bir gitme kararı aldı. Diyetle birlikte bir yandan da günde 1 saat spor yaptı.

3. Köyünden Getirmiş Olduğu Organik Ürünlerle Diyetini Yapan Anne 1,5 Yılda 70 Kilo Vermeyi Başardı.

Diyetisyeni Gülşah Yılmaz Akyılmaz da annenin azmini şöyle özetliyor; “Kendisi bana her geldiğinde öncelikle evinde var olan malzemeleri belirliyoruz. Mevcut malzemelere göre diyet planlaması yapıyoruz. Hangi besinleri, hangi saatte hangi miktarda yemesi gerektiğini konuşuyoruz. 1 buçuk yılda 70 kilo vermeyi diyeti ve sporu birlikte götürerek başardık. Spor ve diyet birbirinden ayrılmaz ikilidir. Nurcan Hanım da azimle ve sabırla diyetini devam ettiriyor.”

4. Oğluna Bakamadığı Süreçte Psikolojisi Bozulan Annemiz Nurcan Keten Artık Zihinsel Engelli Oğluyla Birlikte Yürüyüşe Çıkabiliyor, Onunla ve Diğer Çocuklarıyla Daha Rahat İlgilenebiliyor.

Annemiz girdiği diyet sürecini şöyle anlatıyor; “153 kilodan 83 kiloya geldim, hedefimiz 70 kilo. Hilmi için yaptım zaten, en çok oğlum için yaptım. Zihinsel engelli olduğu için kendi işini kendi yapamıyor. Kendi bir yere gidemiyor. Sürekli biz olmamız lazım yanında. Bundan sonra daha sağlıklı bir şekilde oğlumun yanında olacağım.”

Önerilen Blog :  Hepimizin Bildiği Tosun Paşa Aslında Kimdir?

5. Verdiği Fazlalık Kilolarla Birlikte Hem Bedensel Hem Psikolojik Olarak Sağlığına Kavuşan Anne Nurcan Keten, Bu Sorunla Başa Çıkmak İçin Kendinde Yeterli Gücü Bulamayan İnsanlara Örnek Oluyor Adeta.

 

Kaynak: Yemek

Kıskançlık Limitlerini Zorlayan Eğlenceli Paylaşımlar

2-1 Biten Trabzonspor – Fenerbahçe Maçı ile Alakalı Atılan En İyi Tweetler