Büyük Taaruzu Kaybedip Yunanlar Kazansaydı Neler Olurdu?

İnsanların bu korkunç senaryo lehinde ciddi ya da şaka maksatlı bir şeyler dediğini duyuyoruz. Elbette herkesin düşünce özgürlüğü var ancak böyle bir senaryonun gerçekleşmesinin bir millete yaşatacağı acılardan bir haber bir şekilde rahatça konuşmak ve Atalarımızın davasına ihanet etmek aklı selim bir davranış değil. Tarihçi ve yazar olan Sinan Meydan’ın kaleminden gerçekleşebilecek felaket senaryosunu okuyalım.

 

1. Kısa Vadede Anadolu’nun Orta Yerine Sıkıştırılan Türkler Uzun Vadede Anadolu’dan Atılırdı. Türkler Tarifsiz Acılar Çekerdi. ”Makedonya’ya, Girit’e Bakınız!”

2. Milli Mücadele’nin Tüm Sorumluluğunu Olağanüstü Yetkili Başkomutan Olarak Üzerine Alan Atatürk En Büyük Cezaya Çarptırılırdı.

3. Sevr Antlaşması’na Uygun Olarak Türk Orduları Tamamen Dağıtılır Yada En İyi İhtimal ile Askeri Gücü Büyük Oranda Azaltırır ve Silahları Elinden Alınırdı.

4. Anadolu, Tıpkı 13. Yüzyılda Olduğu Gibi Parçalara Bölünür, Anadolu’da Nüfuz Mücadelesi Başlardı.

5. Yunanlar Sevr Antlaşması’na Bile Razı Olmaz; Trakya, İstanbul ve Anadolu’da Yeni Ayrıcalıklar İsterlerdi.”Nitekim Sakarya Savaşı Öncesinde Bu Yönde İsteklerde Bulunmuşlardı.”

6. İzmir Merkezli Bir İyonya Devleti Kurulurdu. ”Hazırlıklara Başlanmıştı.”

7. Cumhuriyet İlan Edilmez, Türkiye’yi Çağdaşlaştıran Devrimlerin Hiçbiri Yapılmazdı. Çünkü Emperyalizm, Sömürmek İstediği Toplumların ”Çağdaş” ve ”Demokrat” Olmasını Hiçbir Zaman İstememiştir.

8. Ve Bütün Bunları Görmeyip ”Ama Musul Kaybedildi!” Diyenlere, ”Ama Bursa, Edirne, İstanbul, Afyon, Kütahya, Eskişehir Kurtarıldı. Ama Bu Topraklar Yeniden Vatan Yapıldı” Diye Cevap Verin.

9. Şunu Asla Unutmayın ki, Atatürk’e ve Onun Kurduğu ”Bağımsız” ve ”Laik” Türkiye Cumhuriyeti’ne Düşman Olanlar, Aynı Zamanda Lozan’a da Düşmandır. Lozan, Bugün Hiç Olmadığı Kadar Hedeftedir.

 

Kaynak: Sinan Meydan

Önerilen Blog :  Veresiye Defterini Anonim Bir Şekilde Satın Alarak 20 Kişinin Borcunu Ödeyen Hayırsever

Telefon Dilini Azerbaycan Türkçesi Yaparak Telefonunu Şirin Bir Cihaza Dönüştüren Kullanıcılardan Tweetler

Kocaman Cüssesi ve Kalbiyle İnsanda Mıncıklama İsteği Uyandıran Newfoundland Cinsi Köpeklerin Fotoğrafları