Biraz Sonra Öleceklerinden Bir Haber İnsanların Tüyleri Diken Diken Eden Çekilen Son Fotoğrafları


279 shares

Öleceklerinden bir haber olan insanların ölmeden hemen önce kameralara yansıyan son görüntülerine bakmak ürperten bir deneyim gerçekten. İşte o eşsiz anlara birlikte göz atalım.

 

1. Avusturya Arşidükü Franz Ferdinand ve Karısının, Gavrilo Princip Tarafından Suikaste Uğramadan Önceki Son Fotoğrafı, 28 Haziran 1914

2. Bir Matadorun Son Anı

3. St. Helens Yanardağı’nı İnceleyen Yanardağ Uzmanının, Patlamada Ölmeden 13 Saat Önceki Fotoğrafı.

4. Kris Kremers ve Lisanne Froon İsimli 2 Genç Kız Bu Fotoğrafı Çekildikleri Panama Yürüyüşlerinden Bir Daha Dönemediler.

Hollandalı turistler Panama ziyaretleri esnasında ormanda bir yürüyüşe çıkmak istediler. Tur rehberi eşliğinde gitmeleri gerekirken bazı nedenlerden ötürü tek başlarına çıkmaya karar verdiler ve o yürüyüşten bir daha geri dönemediler. İçerisinde kıyafetleri, pasaportları, cep telefonları ve kameraları olan sırt çantaları, kaybolmalarından 7 hafta sonra bulundu.
Çantadan çıkan kamerada, gece karanlığında çekilmiş 90’a yakın rahatsız edici fotoğraf bulundu. Fotoğrafların çoğu siyahtı ama kızların eşyalarının bir kayanın üstüne yayılmış olduğu, bir ağaçta asılı garip kumaş parçasının olduğu ve kızlardan birinin kafasının arkasında kan olduğu görülen fotoğraflarda yer alıyordu. Telefonlarının şarjları bitmeden önce acil servisi aramaya çalıştıkları ortaya çıktı. Kemiklerinden bazıları ormanda bulunurken, kızlara ne olduğu ya da nasıl öldüklerine dair kesin bir kanıt bulunamadı.

5. Facebook’dan Yayınladıkları Bu Fotoğraftan Saatler Sonra Arkadaşını Kemerle Boğarak Öldürdü.

İki kız arkadaş Facebook hesaplarında bu fotoğrafı yayınladılar. Aynı günün gecesinde ise soldaki kız, sağdaki kızı üzerinde de gözüken kemerle boğarak öldürdü. Cheyenne Antoine, arkadaşı Brittney Gargol’un nasıl boğulduğuna dair hiçbir şey hatırlamadığını belirtti. Ancak Gargol’un cansız bedeninin yanında Antoine’nin kemeri bulundu. Antoine kasıtsız adam öldürme suçuyla yargılandı ve 7 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

6. Bu Fotoğraf Çekildikten Kısa Bir Süre Sonra, Vietnamlı Kadın ve Çocukları Amerikalı Askerler Tarafından Öldürüldü.

Vietnam Savaşı esnasında, Güney Vietnam’ın My Lai köyünde 504’e yakın Vietnamlı sivil, Amerikalı askerler tarafından katledildi. Katliam yapan askerler; kadın, çocuk ve bütün hayvanları vurdular. Ve bütün bu katliamdan sadece bir asker yargılandı.

7. Rolf Bae ve Cecilie Skog Çiftinin Son Öpücükleri. K2 Dağı’na Tırmanmadan Hemen Önce.

Norveçli tırmanıcıların, dünyanın en yüksek 2. dağı olan K2 Dağı’na tırmanmaya çalışırken, çığ düşmesi sonucunda hayatlarını kaybettiler.

8. Phoenix’te Çekilen Bu Fotoğraf, İki Helikopterin Çarpışma Anını Gösteriyor.

2007 yılında yaşanan bu kaza, 4 insanın ölümüyle sonuçlandı.

9. Regina Kay Walters’ın Ölümünden Bir Kaç Dakika Önce, Regina’nın Katili Tafından Çekildi.

Regina Kay Walters, seri katil Robert Ben Rhoades tarafından öldürüldüğünde sadece 14 yaşındaydı. Regina’yı ve erkek arkadaşını kaçırdıktan sonra erkek arkadaşını hemen orada öldürürken Regina’yı haftalarca alıkoyduktan sonra terkedilmiş bir ahırda öldürdü.

10. Kansere Yenik Düşmeden 1 Gün Önce.

11. ABD’nin 35. Başkanı John F. Kennedy’nin Abisi Joseph Kennedy’nin Aynı Gün Savaş Sırasında Ölmeden Önceki Son Pozu.

12. Henüz 8 Yaşında Olan Minik Cherish Perrywinkle ile Katilinin Alışveriş Merkezinden Ayrılırken Çekilen Bu Fotoğrafı Minik Cherish’in Son Fotoğrafı Olacaktı.

Cherish Perrywinkle, annesi ve kız kardeşleriyle birlikte alışveriş merkezinde geziyordu. Paraları olmadığı için kızlarının gösterdikleri kıyafetleri alamayacaklarını söyleyen annenin yanına Donald James Smith isimli bir adam yaklaştı. Elinde hediye çeki olduğunu söyleyen adam, anne ve kız kardeşlere yemek ısmarladıktan sonra Cherish’i alarak oradan uzaklaştı.  Kısa bir süre sonra Cherish’in cansız bedenine ulaşıldı. Katil, ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı.

13. Bir Dağcının Son Fotoğrafı

Yosemite Ulusal Parkı’nda tırmanışı sırasında kaybolan adamın cansız bedeni bir ay sonra bulundu. Uçurumun kenarından düşmüş olabileceği düşünülüyor…

14. 1970’lerde, Uçağa Kaçak Binen Çocuğun Tekerleklerden Düşüşü.

14 yaşındaki Avustralyalı Keith Sapsforth, Japonya’ya giden bir uçağa kaçak bindi. Kısa bir süre sonra tekerleklere daha fazla tutunamadı ve düştü.

15. Kalp Krizi Geçirmeden Hemen Önce Yaptığı Yemekleri Gururla Gösteren Ponçik Türk Babaannenin Son Fotoğrafı…

16. Sydney Loofe’nin Tinder’da Tanıştığı Erkekle Buluşmadan Önceki Son Fotoğrafı.

Katil, cinsel ilişkileri esnasında kazayla onu boğduğunu söylese de bunu destekleyecek hiçbir kanıt bulunamamış.

17. 21 Yaşındaki Tuqa Razzo’nun, ABD’nin Irak’a Yaptığı Hava Saldırısında Hayatını Kaybetmeden Önceki Son Fotoğrafı.

Hayatını kaybettiği gece, ailesi evinde bir parti düzenlemişti. Evin içerisinde maytap yaktığında, babası dışarı çıkmasını çünkü evin içinde maytap yakmasının tehlikeli olduğunu söyledi. O gece Amerika Birleşik Devletlerinin yaptığı hava saldırısında evleri vuruldu. Tuqa, annesi, halası, eniştesi ve kuzeni öldü. Sadece babası hayatta kaldı.

18. Shannon Nunez’in Düşmeden Önceki Son Fotoğrafı.

Nunez intihar etmeye çalışmıyordu. Hawaii’de popüler bir uçurumdan atlama noktasındaydı. Atladıktan sonra akıntıya kapıldı ve boğuldu.

19. Christina Grimmie’nin Vurulmadan Önceki Son Konseri.

“The Voice” yarışmasını üçüncülükle tamamlayan şarkıcı Christine Grimmie, konser sonrasında hayranlarına imza verdiği sırada silahlı saldırıya uğradı.  Grimmie’nin erkek kardeşi saldırganı yakalamaya çalıştı ancak saldırgan o sırada kendini öldürdü. Grimmie ise tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

20. Anne Faber Bu Selfie’yi Sevgilisine Gönderdikten Hemen Sonra Kaçırıldı ve Öldürüldü.

Anne, tek başına bisiklete bindiği sırada yağmura yakalandı.  O sırada çektiği selfie’yi erkek arkadaşına gönderen Anne’den bir daha haber alınamadı. 2 hafta sonra cansız bedeni ormanda bulundu.

21. Fotoğraf Çekildikten Hemen Sonra, Dağdan Düşen Bir Kaya Parçası Kırmızı Tişörtlü Çocuğun Ölümüne Sebep Oldu.

Grup bir dağda yürüyüş yapıyordu, o sırada dağdan düşen bir kaya parçası çocuğun tam kafasına düştü. Çocuk orada hayatını kaybetti.

22. Arkadaki Arkadaşlarının Boğulduğu An.

23. Ünlü Rapçi Tupac Shakur’un Öldürülmeden Hemen Önce Çekilmiş Bir Fotoğrafı.

1996 yılında Las Vegas’ta yaşanan olayda Tupac, başka bir arabadan ateş açılması sonucunda hayatını kaybetti. Saldırganın kim olduğu bulunamadı ve bunun üzerine birçok komplo teorisi oluştu.

24. Burning Man Festivali’nde, Yakılan Kuklanın Ortasına Atlayan Adam.

Aaron Joel Mitchell isimli adam kendini yanan dev ahşap kuklanın ortasına attı. Bunu neden yaptığıysa hala bilinmiyor. Toksikoloji raporuna göre kanında herhangi bir alkol ya da uyuşturucuya rastlanmadı.

25. Jolee Callan’ın, Eski Sevgilisi Tarafından Öldürülmeden Önceki Son Fotoğrafı.

18 yaşındaki Jolee Callan, eski erkek arkadaşıyla birlikte Alabama dağlarına yürüyüşe gitmişti. Instagram’da bu fotoğraf dâhil birçok fotoğraf paylaştıktan sonra eski erkek arkadaşı tarafından vurularak öldürüldü ve bedeni uçurumdan aşağı atıldı. Olaydan sonra polise teslim olan katil, bunun bir cinayet olmadığını, beraber intihar etme planı yaptıklarını ancak kendisinin cesaret edemediğini söyledi. 52 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

26. MMA Dövüşçüsü Olan Rondel Da’twaun Clark’ın Ölmeden Önceki Son Fotoğraflarından Biri.

Son dövüşü için kilo vermeye çalışan dövüşçü, şiddetli dehidrasyon ve böbrek
yetmezliğinden hayatını kaybetti.

27. Fotoğraf Çekildikten Dakikalar Sonra, Elinde Şişe Tutan Genç Adam Öldürüldü.

21. yaş gününü kutlayan genç adam, bir çetenin üyeleri tarafından öldürüldü. Çete üyeleriyle hiçbir alakası olmamasına rağmen yanlış zamanda yanlış yerde olması ölümüne sebep oldu.

28. Bir Dağcı, Bu Fotoğrafı Instagram Hesabından Paylaştıktan Hemen Sonra Düşerek Hayatını Kaybetti.

Yanında hiçbir tırmanış ekipmanı olmayan, 17 yaşındaki tırmanıcı yaklaşık 3000 metre yükseklikten aşağı düştü ve hayatını kaybetti.

29. Paul Walker’ın Ölmeden Önceki Son Fotoğrafı.

Paul Walker’ın seyir halindeki arabası kontrolden çıktı ve elektrik direğine çarptı. Araç içerisinde sıkışan Paul Walker, otopsi raporlarına göre kaza yaptığında hala hayattaydı ancak çıkan yangında feci şekilde yanarak can verdi.

 

Kaynak: Onedio


Like it? Share with your friends!

279 shares
Simple Share Buttons

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

    Processing files…