Bir Madde Bağımlısıyken Milyardere Dönüşen Adamın İlham Veren Hikayesi

Hayatta iniş ve çıkışlar olur. Dipte olduğumuz dönemleri en sağlıklı şekilde atlatabilmek hayatta kalmanın en önemli faktörlerinden birisi. Bu yüzden ümitsizliğe kapılmadan seçeneklerimizi değerlendirebiliyor olmamız gerekiyor.

 

1. Yaşamın Belirli Evrelerinde Zorluklarla Karşılaşmak Elbette İnsanı Psikolojik Yönden Olumsuz Etkiliyor.

2. Çukura Saplanan ve Yaşamdan Beklentilerini Azaltanlar Aslında Yaşamın Ne Gibi Harika Sürprizlerle Onları Karşılaştıracağının Farkında Olmayanlardır. Khalil Rafati’nin Hayatı Bunun Kanıtlarından Biri.

3. Amerika’nın Los Angeles Kentinde Yaşayan Khalil Rafati’nin Hayat Hikayesi Umutsuz Bir Yaşam Sürenlere İlham Verecek Cinsten.

4. Yaşı 47 Olan Rafati Uyuşturucu Bağımlısıyken Şu Anda Çok Başarılı Bir İş İnsanı.

5. Ohio’da Çocukken Cinsel Tacize Uğrayan Rafati Yaşadığı Yeri Terk Ederek Los Angeles’ta Yaşamını Devam Ettirmeye Karar Vermiş.

6. Los Angeles’ın Kendisine Fırsatlar Sunacağına İnanan Rafati Oto Kuaförü İşiyle Kendine Farklı Bir Hayat Kurdu.

7. Dünyaca Tanınmış Müşterilere de Hizmet Sunmaya Başlayan Rafati Başarıya Doğru Koşarken Maalesef Marihuana Satışı Yapmaya da Karar Verdi.

8. Ekstazi ve Ketamin Gibi Türlü Uyuşturucular da Satmaya Başlayan Rafati Kendi Tuzağına Düşerek Uyuşturucu Bağımlısı Oldu.

9. Bağımlılığı Korkunç Boyutlara Ulaşan Rafati 2001 Senesinde Bir Partide Aşırı Doz Nedeniyle Ölüme Göz Kırpsa da Uyuşturucuyu Sonrasında Bırakamadı.

10. 2003 Senesinde Uyuşturucu Tacirliği Sebebiyle Hapishaneye Atılan Rafati Artık Bu Olaya Bir Son Vermesi Gerektiğini Anladı ve Yaşamında Temiz Bir Sayfa Açmakta Karar Kıldı.

11. Kullandığı Uyuşturuculardan Dolayı Mide Ülserine Yakalanan ve Ağrılarla Boğuşan Rafati Bir Süre Sonra 48 Kiloya Kadar Düşerek Korkunç Bir Dış Görünüşe Bürünmüştü.

12. Hapishanedeki Süresi Dolduktan Sonra Sağlıklı Bir Hayat Prensibini Benimseyen Rafati Günlük Egzersizlerle Beraber Sağlıklı Beslenmeye Başladı.

13. Bunları Yapmaya Devam Ederken Bazı Arkadaşları Tarafından Sıvı Takviye Ürünleriyle Tanışan Rafati Bu İçeceklerin İnsan Metabolizması Üzerindeki Etkilerini Gördükten Kısa Bir Süre Sonra Bu Ürünleri Kendi Üretmeye Karar Verdi.

14. Kendi Karışımlarını Yaratmaya Başlayan Rafati Wolverine Olarak Adlandırdığı Muz ve Hurma Karışımı İçeceği ile Ün Yaptı.

15. Bizzat Kendi Elleriyle Hazırladığı Smoothie İçeceklerin Uyuşturucu Bağımlılığına Karşı Birebir Olduğunu ve Kendinde Oldukça İyi Sonuçlar Yarattığını Gözlemleyen Rafati İçeceklerini Tüm Rehabilite Hastalarına Önermeye Başladı.

16. Kısa Zaman Sonra Şehirde Ün Salan İçecekler Sadece Rehabilite Olmaya Çalışan Hastaların Değil Diğer Sağlıklı Yaşam Severlerin de Çok Hoşuna Gitti.

17. “Sunlife Organics” İsminde Bir Sağlıklı Yaşam Merkezi Kuran Rafati 5 Sene Sonra 6 Şubesiyle Her Türden İnsana Hizmet Veren Başarılı Bir Girişime İmza Atmayı Başardı.

18. Şimdi Bir Milyoner Olan Rafati 32 Farklı Çeşit İçecek, Meyveli Yoğurt, Protein Shake ve Smoothie Pazarlayan Bir Firmanın Sahibi.

19. Rafati Çalışanlarını Maddi Durumu Kötü Olan ve Uyuşturucudan Kurtulmak İsteyen İnsanlar Arasından Seçerek Onlara Daha Güzel Bir Hayat Sağlıyor.

Önerilen Blog :  Atatürk'ün Yeni Türkiye'nin İmajını Tazelemek İçin Yaptığı Zeka Dolu PR Çalışması ile Alakalı Atılan Aydınlatıcı Bir Flood

256 Yaşına Kadar Yaşamış, 24 Karısı ve 200 Çocuğu Olan Dünyanın En Uzun Süre Yaşamış İnsanı

Bir Zamanlar Sokakta Kağıt Toplayarak Hayatını Sürdürürken Çöpten Bulduğu Kitapla Hayatı Değişen Adam