Bir Efsanenin Sonu: İşte Facebook’un Yeni Tasarımı

Sosyal medya platformları ile kafamızda eşleşen bir takım şeyler var ve Facebook denilince aklımıza gelen şey mavi renk. Facebook’la bu kadar özdeşleşmiş ve başından beri sadık kalınmış bu rengi arayüzden çıkarma kararı alan Zuckerberg bizlere daha sade bir kullanım deneyimi sunmayı amaçlıyor.

 

1. Facebook’un Düzenlediği F8 Geliştirici Konferansı’nda Duyurduğuna Göre Artık Facebook Platformu Çok Daha Sade Bir Platform Oluyor.

Son 15 yıl içerisindeki en büyük arayüz güncellemesini gerçekleştiren Facebook artık çok daha sade ve modern gözüküyor. Ayrıca Messenger’ın hikayeler özelliği artık Facebook’un internet sitesine geliyor. Geçtiğimiz iki yıl içerisinde skandallarla gündeme gelen Facebook, sunduğu yeniliklerle kaybettiği kullanıcılarını geri kazanmayı hedefliyor.

2.

İkonikleşmiş Facebook mavisi rengini geride bırakan platform artık çok daha sade ve kullanışlı arayüzü kullanıcılarına sunuyor. Tek tıkla gece moduna geçiş yapma özelliğinin hem mobil hem masaüstü platformlarda gelmesi Facebook kullanıcılarının yüzünü güldürecek gibi görünüyor. Facebook’un yeni arayüzünün bugün ABD’de yayımlanacağı söylendi ancak ülkemiz için bugün mü yoksa ilerleyen tarihlerde mi çıkacak tam olarak bilemiyoruz.

 

Kaynak: Webtekno

 

Bir Yıl Boyunca Hiçbir Şey Satın Almayan Selma Hekim’in Tüketim Kültürü Üzerine Düşünceleri

Tarihin En İlginç Salgını: Tanzanya’da Gerçekleşen ve 18 Ay Süren Gülme Krizi Salgını