Bir Ankara Serüveni: Bir Bardak Kolaya 30 Bin Lira İsteyip Boş Senede İmza Attırdılar

Ankara’nın ilginç bir eğlence anlayışı var. Pavyon dediğimiz yerlere girip cepleri zorla boşalttırılan kişilerin hikayelerini etrafımızda duyuyoruz. Yine o olaylardan birisi bir vatandaşımızın başına geliyor. Tabii adabıyla soymuyorlar adamı… Bir bardak kolaya 30 bin lira istiyorlar ve boş senede imza attırıyorlar.

 

1. Bir Bardak Kolaya 30 Bin Lira Hesap

Alınan bilgilere göre, Yenimahalle ilçesi, Macun Mahallesi 201. Cadde’deki bir eğlence mekanına arkadaşı A.O.K’nin ısrarıyla giden İ.K, alkol kullanmadığı için eğlence merkezinde şef garsonluk yapan M.G’den bir bardak kola istedi. Kolanın tadı garip gelince kahve isteyen İ.K, kahvenin tadını da garip bulunca mekandan ayrılmak için kapıya yöneldiğinde kendisine 30 bin liralık hesap getirildi. İ.K. gelen anlamsız hesabı ödemek istemediğini ve ödeyecek durumunun da olmadığını belirtmesi üzerine M.G. konuşmak için İ.K’yi eğlence mekanının üst katına çıkarttı.

2. Arkadaş da Planın İçerisinde.

İ.K, üst kata çıktığında eğlence mekanına götürmeye çalışan arkadaşı A.O.K’nin önceden mekan çalışanlarıyla anlaştığını ve hesabında bulunan 160 bin lirayı şef garson M.G’ye söylediğini fark etti. Bunun üzerine M.G. ve iş yeri sahibinin kardeşi H.K, İ.K’den cep telefonunda bulunan internet bankacılığı şifresini istedi.

3. Sopalarla Dövdükten Sonra Elektrik Vermeyle Tehdit Ettiler.

İ.K. şifreyi vermemekte diretince çalışanlar tarafından sopalarla dövüldü. Bir süre sonra şifreyi alamayan saldırganlar, İ.K.’yi elektrik vermekle tehdit edince İ.K. şifreyi vermeyi kabul ederek boş senede imza attı. Bir fırsatını bulup söz konusu odadaki pencereden aşağıya atlayarak kaçan İ.K. durumu polis ekiplerine bildirdi.

4.

Gelen şikayet üzerine harekete geçen Gasp Büro Amirliği ekipleri, yaptıkları çalışmaların ardından 15 Ekim’de Y.K. isimli bir vatandaşı da A.O.K’nin yine aynı şekilde eğlence mekanına getirdiğini ve bu kişinin de hesabından toplamda 29 bin 400 lira çektiklerini tespit etti. Ayrıca ekipler, bu paranın 20 bin 600 lirasını iş yeri sahibi İsmail K’nin oğlu A.K’nin hesabına aktardıklarını belirledi. Buna ek olarak Y.K’nin emniyetteki ifadesine göre eğlence mekanında çalışan Rojda isimli bir kadının kendisini arayarak yardımcı olacağını söylemesi üzerine bu kadınla buluşarak mekana gittiklerini ve zorla kendisinden yine bin lira aldıklarını söylediği öğrenildi. Ekipler, şüphelilerin adreslerine operasyon düzenleyerek iş yeri sahibi “pala” lakaplı İsmail K’yi, oğlu A.K, kardeşi H.K, M.G. ve A.O.K’yi gözaltına aldı. Gözaltına alınan şüphelilerden İsmail K, A.K, A.O.K. ve M.G. mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. H.K. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Önerilen Blog :  Okula Gidebilmek İçin Bir Poşetin İçinde Nehrin Karşısına Geçen Vietnamlı Çocuklar

 

 

Kaynak: Sputniknews

Çöpten Kurtardığı Yavru Kediyi Ortağı Yapan Polis

256 Yaşına Kadar Yaşamış, 24 Karısı ve 200 Çocuğu Olan Dünyanın En Uzun Süre Yaşamış İnsanı