Afrika’da Hayvanların İçinde Doğup Büyüyen Minik Tippi’nin İnanılmaz Fotoğrafları

Küçüklüğünü apartmanda ve mahallede geçiren bizler için köye gidildiğinde horoz ve inek görmek bile doğayla bütünleşme hissi yaratıyor. Artık köylerin bile asfalt ve betonla kaplandığı bir çağda bu bile gittikçe zorlaşıyor. Doğayla iç içe olma konusunda köyde yetişmiş büyüklerimizden daha şanslı birisi ile tanıştıracağız sizi. 10 yaşına kadar Afrika’nın kalbinde hayvanlarla iç içe büyümüş Tippi’nin ebeveynleri tarafından çekilmiş fotoğraflarına göz atacağız.

 

1.

Tippi Degre 1990 senesinde vahşi yaşam fotoğrafçıları olan Fransız çiftin çocuğu olarak dünyaya geldi. Namibya‘da hayata gözlerini açan Tippi, 10 yaşına kadar Afrika’nın bu güzel ülkesinde hayvanlarla ve kabilelerle iç içe yaşadı. “Kardeşim” diye seslendiği fillerle gezerek, çitalarla yan yana oturarak, yılanları, kurbağaları, mirketleri kucaklayarak yetişti. Etrafında hiç arkanı yoktu ancak hayvanlarla çok güzel oyunlar kuruyordu. 10 yaşında Paris’e gelerek okul hayatına başlayan Tippi’nin şehir hayatına alışması da tabii zor oldu.

2.

Ebeveynleri Sylvie Robert ve Alain Degre seneler sonra Tippi’nin Namibya’da çekilmiş fotoğraflarından oluşan bir kitap hazırladı. Tippi 23 yaşındayken yayınlanan “Tippi of Africa” kitabında, vahşi hayatla entregre biçimde büyüyen bir çocuğun destansı fotoğrafları yer alıyor. Böyle bir çocukluk geçirdiği için Tippi’nin çok şanslı olduğunu söyleyen annesi Sylvie Robert “Bu doğada, bu çocukla beraber özgür olabilmek büyüleyiciydi.” diyor.

3. Tippi’nin Afrika Macerasından Diğer Fotoğraflar:

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

Önerilen Blog :  Sahibinin Sesiyle Okunan Repliklerle Alakalı Atılan En İyi Tweetler

“Yok Lan Bu Photoshop’dur” Diyeceğiniz Fotoğraflar

Dizi Severlerin Yakından Tanıdığı En Zeki Dizi Karakterleri