62 Yıl Boyunca Sağır ve Dilsiz Zannettiği Eşinin Karaoke Yaptığı Videoyu İzleyen Kadın

Evliliğin hayırlısını bulmak oldukça zor. Amerika’da yaşanan garip olayda, ketum yapıdaki amcamız daha az iletişim kurmak için 62 yıl boyunca eşine sağır ve dilsiz taklidi yapmış. Kocasıyla iletişim kurmak için işaret dili bile öğrenen kadın, gerçeği öğrenince boşanma davası açmış haliyle. İlginç olayın ayrıntılarına gelin birlikte göz atalım.

 

1. YouTube’a Yüklediği Video ile Gerçek Ortaya Çıkıyor.

ABD’nin Connecticut eyaletinde gerçekleşen olayda, 84 yaşındaki Barry Dawson, yıllar boyunca eşi Dorothy’nin yanında tek bir kelime dahi konuşmamış. Dorothy, eşi Barry ile iletişim kurabilmek için işaret dilini bile öğrenmiş. Çiftin altı çocuğu 13 de torunu olmuş ancak ailede hiç kimse bu sahtekarlığı fark etmemiş.

Dawson’ın tezgahı kareoke yaptığı bir videonun YouTube’a yüklenmesi ile ortaya çıkmış. Videoyu görünce hayatının şokunu yaşayan kadın boşanma kararı aldı.

2.

ABD basınının gündemini sarsan olay sonrası konuşan Dorothy Dawson, işaret dilini öğrenmenin iki yılını aldığını aktararak, “Tam işaret dilinde akıcı hale gelmiştim ki gözünde bir sorun olmaya başladı. Şimdi düşündüğümde muhtemelen o da bir yalandı. Hep sağır dilsiz taklidi yapmış. Bir gün, bir ‘hayır gecesi’ne gittiğini sandığım bir akşam, bir YouTube videosunda kendisini karaokede şarkı söylerken gördüm, her şeyi o zaman anladım” dedi. Çift ilk kez bu hafta mahkemede karşı karşıya gelirken, mağdur eş ‘duygusal stres ve yıpranma’ sebebiyle maddi tazminat, tüm varlıklarının yarısı ve nafaka talep etti. Barry Downson’ın avukatı ise müvekkilinin evliliğini korumak için bu yöntemi seçtiğini aktararak, “Müvekkilim hayli sessiz bir adam, eşi ise sinir bozucu şekilde geveze. Eğer sağır taklidi yapmasaydı, 60 yıl önce boşanmış olurlardı. Aslında bir bakıma bunu eşi ve ailesi için yaptı” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Olay

Fenerbahçe ile Galatasaray Arasında Geçen Müsabakalardan İkonik Fotoğraflar

Fenerbahçe – Galatasaray Derbisiyle Alakalı Atılan 11 Tweet