20 Yıllık Eşini Öldürmesi için Kiralık Katil Tutan Ispartalı Kadın Fransa Gündeminde


Fransa’da yaşanan kan dondurucu olay Ispartalı bir ailenin başından geçiyor. Eşini öldürmesi için kiralık katil tutan kadın tüm çabalarına rağmen eşini öldürmeyi başaramadı. Parasını alamayan kiralık katilin olayı ele vermesiyle açığa çıkan olayın sonucunda 4 kişi hapse girdi.

 

1. Euronews Türkçe’deki Habere Göre, Turan Bekar, 14 Nisan 2015 Akşamı, Çiçekçi Olan Eşi Ayten Yalçın’ın Hazırladığı Buketi Mezarlıkta Bekleyen Müşterisine Ulaştırma Amacıyla Yola Çıktığında 20 Yıllık Eşinin Kendisini Öldürmek için Tuttuğu Kiralık Katille Buluşacağından Bir Haberdi.

12 bıçak darbesi almasına rağmen hayata tutunmayı başaran Bekar’a göre cinayet teşebbüsünün ardındaki sebep eşinin olaydan iki gün önce kendisine açtığı 800 bin euroluk hayat sigortası.

2. Ispartalı Bir Ailenin Etrafında Gelişen Cinayet Teşebbüsü Fransa Basınında Bomba Etkisi Yarattı. Yaklaşık 4 Yıl Süren Dava 28 Haziran 2019’da Sonuçlandı, 4 Kişi Toplam 63 Yıl Hapis Cezası Aldı.

Cinayet girişimini azmettiricisi olması gerekçesiyle Turan Bekar’ın eşi Ayten Yalçın’a 18 yıl, işbirlikçiabisi Engin Yalçın’a 16 yıl, suç ortakları arasında ara buluculuk yapan Murat Civil’e 13 yıl ve cinayete teşebbüs eden kiralık katil Kemal Çoban’a 16 yıl hapis cezası verildi.

3. Fabrika İşçisi Olarak Hayatına Devam Eden 42 Yaşındaki Bekar, Aynı Zamanda Çiçekçi Olan Eşine Yardımcı Olma Amacıyla Çiçek Teslimatı Yapıyordu.

Bekar, “o gün Ayten benden hazırladığı bir buketi müşteriye teslim etmemi ve onu, bana tarif edeceği yere götürmemi istemişti. Daha önceleri de sevdiklerine sürpriz yapmak isteyen erkeklere çiçek teslimatı yapardım. Yani şüphelenecek bir durum yoktu” diyor.

4.

“Müşteri yol boyunca rahatsız olduğunu söyleyerek karnını tuttu ve kimsenin olmadığı bir yerde arabayı yol kenarına çekmemi istedi. Arabadan tam ineceğinde gizlediği bıçakla bana saldırmaya başladı ve ben o an büyük bir şok yaşadım. En az 12 kez bıçaklandım, boynuma saplanan bıçağın demiri kırıldı. Kendimi savunmaya çalıştım, tek istediğim olay yerinden kaçmak ve hayatımı kurtarmaktı”.

5. Turan Bekar’ın Olayı Anlattığı Röportaja Gelin Birlikte Göz Atalım:

 

Kaynak: Onedio


Like it? Share with your friends!

Simple Share Buttons

Hey there!

Forgot password?

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
of

    Processing files…